Menu

Projekt “Psihosocijalna podrška roditeljima djece i mladih s teškoćama u razvoju” uspješno priveden kraju

Piše: Uredništvo udruge  

Datum: 20.01.2022.  Kategorija: Obavijest

Projekt „Psihosocijalna podrška roditeljima djece i mladih s teškoćama u razvoju“ uspješno je priveden kraju. Projekt se provodio kroz 9 ciklusa radionica tijekom 2021. godine i sufinanciran je od strane Primorsko – goranske županije. U svakom ciklusu održane su dvije radionice; „Budi cool sam sa sobom“ te „Kako se povezati s djetetom“,  unutar kojih se obrađivao veći broj tema. U odabiru tema sudjelovali su i korisnici/roditelji kako bi teme radionica bile što bliže interesima korisnika.

Cilj ovog projekta bio je osnaživanje roditelja djece s teškoćama u razvoju kao individua, što je izuzeto zahtjevan i kompleksan proces za koji je nužan konstantan rad na sebi, od samog osvješćivanja postojanja određenih teškoća u osobnom funkcioniranju, prihvaćanja istih pa sve do uvođenja određenih promjena. Projektom se nastojalo razviti i povećati samopouzdanje i motivaciju roditelja što dovodi do poboljšanja kvalitete njihova života, a time i života njihove djece i cjelokupne obitelji. Roditelji su bili aktivni sudionici radionica te su dijelili svoja iskustva u raznim izazovnim situacijama, pružali međusobnu podršku i ohrabrivali jedni druge. Voditelji projekta i sami roditelji bili su iznimno zadovoljni provedenim radionicama te se svakako planira nastavak istih.

 

Dojmovi roditelja:

„ Izuzetno sam sretna što sam se odlučila za ove radionice i što sam tako imala priliku upoznati ljude koji dijele sličnu sudbinu i probleme. Mnogo je lakše kad znaš da nisi sam i da te netko razumije, sluša i ne osuđuje. Iskreno se nadam da će ove radionice postati uobičajena, kontinuirana praksa te da ćemo s radom nastaviti čim prije. Hvala!“

„Hvala na ovim radionicama. Velika su podrška nama roditeljima, kako savjetima i razgovorom tako i slušanjem.“

„Hvala na svemu!!!“

„Bilo je divno provesti vrijeme, razmijeniti iskustva, pružiti i primiti podršku između ljudi koji se razumiju i prihvaćaju jedni druge bez osuđivanja. Hvala!“

„Hvala vam od srca što ste tako divne. Samo ljubav!“

„Drage voditeljice, od srca vam hvala što ste tolika (stručna) podrška. Obzirom da upravo vi radite s našom djecom, dajete i najbolje savjete kako se postaviti u kojoj situaciji, što je jako bitno u odnosu roditelj – dijete. Vaše radionice su mi omogućile da shvatim da nisam nenormalna, da napunim baterije za hvatanje u koštac s daljnjim izazovima roditeljstva. Nadam se da ćemo se nastaviti družiti.“

Podijeli članak

Partneri